دکوراسیون در رستوران

نقش دکوراسیون در رستوران

سلام بنده تورج امین فر هستم و در این مقاله قصد دارم نقش مهم دکوراسیون را در رستوران ها و فست فود ها بیان کنم .

نقش دکوراسیون در رستوران

یکی از آرزوهای من این است که اگر موقعیتش را داشته باشم یک کافه یا رستوران کوچک راه اندازی کنم و فکر می کنم خیلی از شما عزیزانی که این مقاله را می خوانید در این آرزو با من هم نظر هستید . اما اگر مایل نیستید که کافه یا رستورانی برای خود داشته باشید ، مطمئن هستم که حداقل دوست دارید گاهی در یک جای خوب که به شما حس آرامش می دهد چیزی میل کنید.

رستوران کوچک

اما سوال اینجاست که این حس آرامش را چگونه در کافه یا رستوران یا فست فود پدیدار کنیم !؟
فضای بصری و نمایشی رستوران به چه میزان برای شما مهم است ؟

دکوراسیون رستوران ایرانی

رستوران تنها محلی برای پخت و پز و خوردن نیست ، بلکه یک اتاق چند منظوره می باشد. رستوران فضایی است که غذاهایی خوش طعم در آن تهیه و سرو می شود، و همچنین فضایی برای گفتگو و دور همی های دوستانه و یا جشن ها است پس در اصل یک اتاق مهمانی است.
چه باور داشته باشید و چه باور نکنید ما به این نتیجه رسیده ایم که غذا و دکوراسیون رستوران خیلی بیشتر از سرویس دهی رستوران روی تجربه مشتریان تاثیر می‌گذارند.
اهمیت غذای خوب بر کسی پوشیده نیست، اما در کمال تعجب، بسیاری از همکاران و مشتریان بنده ، اهمیت محیط و دکوراسیون را در سرو غذا باور ندارند.

دکوراسیون رستوران ایتالیایی

به نظرم برایتان جالب خواهد بود اگر بدانید دکوراسیون یک رستوران چقدر روی درک ما از غذایی که در آن رستوران سرو می‌شود تاثیر می‌گذارد. رستوران کوچکی در ایتالیا این موضوع را با تغییر دکوراسیونش ثابت کرد. آن‌ها یک محیط عادی ایتالیایی را با استفاده از رومیزی‌های قرمز و سفید + پرچم ایتالیا + منو به زبان ایتالیایی و دیگر نشانه‌های مدیترانه‌ای به وجود آوردند. اگرچه محتویات منوی ایتالیایی با منوی عادی کاملا یکسان بود، تمام غذاها در این محیط ایتالیایی، به نظر ایتالیایی‌تر می‌آمدند. در محیط جدید، مشتری‌ها دسرهای بیشتری از زمان عادی میل می‌کردند درنتیجه رفتارشان هم ایتالیایی‌تر شده بود و علاقه بیشتری به غذاهای سنتی ایتالیایی نشان می دادند.

دکوراسیون رستوران

دکوراسیون خوب در رستوران‌ها مزایای دیگری هم دارد. در یک مطالعه نشان داده شد که مشتری‌ها در یک محیط زیبا، کمتر به اشتباهات سرویس‌دهی یکباره اهمیت می‌دادند. اما آن‌ها کنترل بیشتری هم نسبت به مشکلات داشتند در مقایسه با حالت عادی و در مقابله با مشکلات اساسی سرویس‌دهی، نارضایتی بیشتری از خودشان نشان می‌دادند؛ به عبارت دیگر، در یک محیط زیبا و خوشایند، انتظارات مشتری‌ها از سرویس‌دهی بالاتر از حالت عادی بود. یک محیط زیباتر و بهتر، به مشتری‌ها حس بهتری از پاسخگویی، قابل اعتماد بودن، اطمینان و یکدلی می‌داد، یعنی به درک بهتر از سرویس کمک می‌کرد.

دکوراسیون پیتزا فروشی

انتخاب رنگ برای رستوران چیزی است که شما سال‌ها می‌توانید سر انتخاب آن بحث کنید. مطالعات نشان می‌دهد که به طور کلی افراد جوان رنگ‌های روشن و رنگهای قوی را ترجیح می‌دهند. اما بزرگسالان بیشتر اوقات ترجیح می‌دهند تا غذایشان را در فضایی میل کنند که رنگ‌های ضعیف و رنگ‌هایی که ترجیحا خیلی به چشم نیایند داشته باشد.

دکوراسیون کافی شاپ

یک مثال جالب دیگر در مورد اینکه انتخاب رنگ چقدر تاثیر گذار است، این است که کسانی که قهوه را از قوری آبی میل کرده‌اند گفته‌اند قهوه ملایم و کسانی که همان قهوه را از قوری قهوه‌ای میل کرده‌اند گفته‌اند قهوه قوی است. طبق نظر مشتری‌ها، بهترین قهوه با طعم قوی و معطر قهوه‌ای بوده است که از قوری قرمز رنگ نوشیده‌اند.

دکوراسیون قهوه خانه

زمانی که یک رنگ به شکل کاملأ اصولی و قابل قبول وارد یک محیط بی روح غیرقابل تحمل بشود بطور شگفت انگیزی آن فضا را دلنشین و قابل تحمل خواهد کرد حتی ممکن است با یک تکه چوب کوچک تزیینی به فضایی زیبا تبدیل کرد که این حقیقت نشان دهنده قدرت رنگ بر فضاها و تأثیر آن بر یک مکان بی روح و سرد است .

از دیگر عوامل مهم در طراحی دکوراسیون رستوران نورپردازی است. خوردن غذا در فضایی که نور کم دارد مصرف غذا را کاهش میدهد در صورتی که فضایی که نورپردازی قوی و پرنوری دارد باعث می‌شود تا مشتریان بیشتر شوند و مصرف غذا و انرژی خود مشتریان بالاتر برود. این دقیقا کاریست که معمولا رستوران های فست‌فود انجام میدهند. البته توجه داشته باشید که این موارد مخصوص رستوران‌ها هستند و برای کافه‌ها و جاهای دنج نتیجه معکوس خواهد بود !

نورپردازی رستوران

تحقیقات جالبی درباره تاثیرات موسیقی بر روی رفتار مشتریان رستوران نشان می‌دهد هرچه موسیقی سریعتر باشد سرعت غذا خوردن بالاتر است. و همین امر باعث میشور تا مشتریان زمان کمتری را در رستوران سپری کنند. این دقیقا کاری است که فست‌فودها انجام می‌دهند. گرچه جدیدترین تحقیقات نیز نشان می دهد اگر مشتریان از موسیقی لذت ببرند در رستوران پول بیشتری برای خوردنی و نوشیدنی صرف می‌کنند.

دکوراسیون فست فود

تمام اجزای طراحی داخلی رستوران در رفتار و خلقیات مشتری تاثیر دارند. از پرده و رنگ سرامیک کف رستوران گرفته تا بارزترین چیزها. طراحی داخلی مناسب رستوران تا حدی زیادی نیز در رضایت مشتری از طعم غذا تاثیر گذار است. برای کسانی که می‌خواهند یک رستوران موفق از هر لحاظ داشته باشند واجب است که به ریز‌ترین نکات دقت کنند.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

در این مطلب به صورت خیلی کلی از طراحی داخلی و فضای رستوران صحبت کردیم اما از همه اینها مهمتر دکوراسیون و چیدن تجهیزات اصلی رستوران است ، از جمله تجهیزات آشپزخانه صنعتی مثل تاپینگ یا خط سلف سرویس که جلوی دید مستقیم مشتریان است و غذا ها هم درون آن است . در صورتی که این تجهیزات زیبا ، شکیل ، تمیز و مناسب با دکوراسیون کلی رستوران یا فست فود باشند نه تنها مشتریان راضی تر خواهند بود بلکه میل و اشتهای آنها نیز بالاتر خواهد رفت و حتی بحث مشتریان با یکدیگر در ارتباط با فضایی که شما برای سرو غذا در اختیار آنها قرار داده اید مثبت خواهد بود که متعاقبا این امر در آینده موفق تر کسب و کار شما تاثیر به سزایی خواهد داشت.

هویت و اعتبار هر مکان دکوراسیون آن می باشد پس از کمترین فضا بهترین استفاده را بفرمایید و به اهمیت دکوراسیون و طراحی بصری محیط ایمان داشته باشید.
به یاد داشته باشید که باید ظاهر و حال و هوای رستوران شما احساس راحتی و آرامش را به مهمانانتان منتقل کند.

با احترام تورج امین فرکارشناس شرکت تجهیزات آشپزخانه صنعتی آرمان​

نقش رنگ در دکوراسیون,دکوراسیون رستوران,دکوراسیون فست فود,دکوراسیون کافی شاپ,دکوراسیون رستوران ایتالیایی,راه اندازی فست فود,راه اندازی کافی شاپ,راه اندازی رستوران,صنعت غذا,نقش دکوراسیون و طراحی در جذب مشتری,راه اندازی هتل,راه اندازی تالار,طراحی دکوراسیون داخلی رستوران ها و کافی شاپ ها,دکوراسیون رستوران ایرانی,دکوراسیون رستوران ایتالیایی,نور پردازی خوب رستوران,نورپردازی نامناسب رستوران,چرا دکوراسیون,دکوراسیون یعنی,دکوراتور,دکوراتور رستوران,طراح رستوران,دکوراسیون رستوران,دکوراسیون پیتزا فروشی,دکوراسیون کافی شاپ,طراحی داخلی رستوران,دکوراسیون قهوه خانه,نورپردازی رستوران,دکوراسیون فست فود,تجهیزات آشپزخانه صنعتی,دکوراسیون داخلی,دکوراسیون داخلی آشپزخانه,آموزش دکوراسیون داخلی,دکوراسیون داخلی ایرانی,عکس دکوراسیون,تصویر دکوراسیون,طراحی دکوراسیون داخلی,دکوراسیون مغازه,دکوراسیون اشپز خانه,دکوراسیون پذیرایی,طراحی دکوراسیون آشپزخانه,طراحی دکوراسیون,دکوراسیون داخلی,دکوراسیون آشپزخانه,مدل دکوراسیون,دکوراسیون مدرن,دکوراسیون سنتی,دکوراسیون ایرانی,دکوراسیون رستوران,دکوراسیون داخلی رستوران,دکوراسیون رستوران سنتی,طراحی دکوراسیون ررستوران,دکوراسیون رستوران,دکور کافی شاپ,طراحی داخلی فست فود,رستوران شیک,رستوران های ایتالیایی,دانلود عکس طراحی داخلی,نقش دکوراسیون در رستوران


تلفن واحد فروش
02166243772
تلفن واحد فروش
02166245022
تلفن واحد فروش
02166245022
کارشناس فروش
09399150501
شعبه گیلان
01333858406
شعبه گیلان
09112354439
تلگرام
09399150501
+ مشاوره رایگان
+ تخفیف ویژه
+ بازدید رایگان

4 دیدگاه برای “دکوراسیون در رستوران

    • با سلام خدمت سرکار خانم سمانه
      تغییر دکوراسیون لزوماً نیاز به خرید لوازم و وسایل جدید، لوکس و گران‌قیمت ندارد و در خیلی از موارد می‌توان تنها با ایجاد هارمونی جدید ، بسیار جذاب‌تر از قبل دکوراسیون را طراحی نمود. در حقیقت ایجاد زیبائی در دکوراسیون یک هتل یا رستوران و کافی شاپ نیازمند خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی نفیس و لوازم دکوراسیونی لوکس نیست، بلکه کافی است با به وجود آوردن هماهنگی میان لوازم موجود و احیاناً حذف یا افزودن برخی از جزئیات و لوازم ساده اما متناسب با بقیه اجزاء نمائی چشم نواز به هتل و رستوران بدهیم.

  1. با درود و احترام . از مجموعه مقالات با کیفیت شما سپاسگزارم . در رابطه با راه اندازی مجموعه ای خاص جهت پذیرایی متفاوت ایده و تجربیاتی دارم که مایل هستم در قالبی اجرایی پردازش کنم . لطفاً از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید تا شرایط ملاقاتی حضوری امکانپذیر گردد .

  2. من در حال راه اندازی رستوران هستم برای طراحی ان نیازمند کمک از شما هستم از کسانی که تجربه دارند خواهشمندم با شماره ۰۹۱۲۶۳۰۲۹۲۵ تماس بگیرید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *